Licence

Nejsem zastánce tradičního licenčního systému, protože si myslím, že je příliš omezující a brání tak normálnímu společenskému rozvoji a komunikaci jako takové.

Pokud vás na Proberme to! něco zaujme a chcete to šířit dál, pak v tom nevidím žádný problém. Ostatně využívám otevřených licencí Creative Commons ve verzi BY-NC-SA 4.0. Přidávám si k nim ale další podmínky, proto, prosím, čtete pozorně.

Co to tedy znamená?

  • Dílo můžete šířit. Uveďte ale prosím i odkaz na původní článek s výzvou na komentování na prostoru Proberme to. Tyto stránky jsou o diskusi, osobních názorech, rozvoji myšlenek, a když už já a další vydáváme čas na tvorbu obsahu, který tu je, budeme rádi, když se to tu bude rozvíjet.
  • Také ho můžete upravovat, přepisovat, remixovat. Cokoliv vás napadne.

Ale pro to jsou určitá pravidla:

  • Vždy uveďte autora. A ještě jednou snažně prosím o link na původní článek s výzvou komentování na Proberme to.
  • Dejte mi vědět, že jste něco zkopírovali. Rád budu mít přehled, kam se obsah dostal, a podívám se i na vaše stránky — určitě píšete o něčem zajímavém a já se rád něčemu přiučím.
  • Žádné komerční užití. Pokud si nějaký článek či jeho část chcete dát na stránky, které si vydělávají reklamou, tak mi dejte vědět. Nějak to rozlouskneme.
  • Zachovejte licenci.

Pokud vás nějaké téma zaujalo a licence se neslučuje s vašimi stránkami, pak rád a snad i zadarmo napíšu na dané téma článek jen pro vás. Stačí se jen zeptat, určitě něco vymyslíme.

Buďte fér.

Proberme to!