Autorův příběh

Bylo nebylo…

Mé dobrodružství s blogováním začalo v létě 2010, kdy jsem se jako poctivý student přes prázdniny připravoval na psaní diplomové práce. Pročítal jsem si řadu zajímavých publikací, které se zabývaly novými obchodními modely, web marketingem, fungováním slova z úst, sociálními systémy a sociálními sítěmi, tvorbou firemních procesů pro podporu doporučení ze strany spotřebitelů a vlastně i inovací obecně. Nevím, která knížka to už byla, ale pamatuji si, že byla velmi dobrá — přiměla mě, abych si to zkusil sám, abych si postavil blog a zkusmo se o něj staral s hodně velkou nadsázkou jako o malý podnik. Ne, nepodnikám tu (alespoň ne přímo), ale hodně se učím, to ano. Doufám, že blog přivábí zajímavé čtenáře (věřte nebo ne, jeden si právě čte tuto stránku) a že budeme zajímavě diskutovat.

Teorie knih mě k blogování dohnala a chci ji tu otestovat. Možná ale trochu jinak, než by bylo na první pohled patrné. Chci ji ozkoušet vůči vám, čtenářům, kteří se ke článkům v nejlepším případě vyjádří. Základním kamenem je tu diskuse a názory čtenářské obce.

Proberme to!

Proč zrovna Proberme to? Jednoduše – knihy jsou plné teorie a já bych rád věděl, zda ta konkrétní teorie funguje, zda má nějaké uplatnění v praxi. A nebo jestli by mohla mít. A proč ano a proč ne? To jsou otázky, na které hledám odpovědi a já doufám, že si v tom hledání navzájem pomůžeme. Doufám, že vytvoříme komunitu lidí, které budou zajímat podobné problémy a kteří o nich budou chtít diskutovat.

Kdo je Michal Pulda?Michal Pulda na střeše svého bytu v Lisabonu

  • Ještě nedávno jsem byl student magisterského oboru Informační management na Katedře systémové analýzy VŠE. Teď začínám dobrodružství s hledáním práce. Držte mi palce.
  • Dlouho se zajímám o budoucnost nahrávacího průmyslu. Mimo jiné jsem o tom napsal bakalářskou práci, která byla hodně o pirátství, a pokračoval jsem o tom v diplomce, kde jsem navrhoval nový obchodní model pro distribuci hudby a videa.
  • Jako snad každý mám rád sport. V poslední době mě uhranul hokej (pořád neumím bruslit, tak jak bych chtěl). A v Portugalsku nemají ani jednu ledovou plochu…
  • Rád se oddávám dobré náladě a příjemným lidem. Jsem nadšený nejen do života.
  • … ale hlavně mě baví témata, o kterých tu píšu!

Budu rád za každou zpětnou vazbu. Kontaktujte mě!

Proberme to!