Budu pryč osm měsíců. … Pokud budete mít pocit, že je absolutně nezbytné mě kontaktovat, abych vám pomohl vyřešit váš problém, tak si jděte na chvíli lehnout. Až vás ten pocit přejde, tak se seberte, problém vyřešte a napište mi e-mail, jak jste to udělali.

Licence

Nejsem zastánce tradičního licenčního systému, protože si myslím, že je příliš omezující a brání tak normálnímu společenskému rozvoji a komunikaci jako takové.

Pokud vás na Proberme to! něco zaujme a chcete to šířit dál, pak v tom nevidím žádný problém. Ostatně využívám otevřených licencí Creative Commons ve verzi BY-NC-SA 3.0. Přidávám si k nim ale další podmínky, proto, prosím, čtete pozorně.

Co to tedy znamená?

  • Dílo můžete šířit. Uveďte ale prosím i odkaz na původní článek s výzvou na komentování na prostoru Proberme to. Tyto stránky jsou o diskusi, osobních názorech, rozvoji myšlenek, a když už já a další vydáváme čas na tvorbu obsahu, který tu je, budeme rádi, když se to tu bude rozvíjet.
  • Také ho můžete upravovat, přepisovat, remixovat. Cokoliv vás napadne.

Ale pro to jsou určitá pravidla:

  • Vždy uveďte autora. A ještě jednou snažně prosím o link na původní článek s výzvou komentování na Proberme to.
  • Dejte mi vědět, že jste něco zkopírovali. Rád budu mít přehled, kam se obsah dostal, a podívám se i na vaše stránky — určitě píšete o něčem zajímavém a já se rád něčemu přiučím.
  • Žádné komerční užití. Pokud si nějaký článek či jeho část chcete dát na stránky, které si vydělávají reklamou, tak mi dejte vědět. Nějak to rozlouskneme.
  • Zachovejte licenci.

Pokud vás nějaké téma zaujalo a licence se neslučuje s vašimi stránkami, pak rád a snad i zadarmo napíšu na dané téma článek jen pro vás. Stačí se jen zeptat, určitě něco vymyslíme.

Buďte fér.